انتقال یا ترانسفر دامنه IR

راهنمای تصویری انتقال یا ترانسفر دامنه IR

 

توجه داشته باشید در طول فرآیند انتقال و تغییر مالکیت دامنه های IR، قابلیت تمدید دامنه غیر فعال می گردد لذا حداقل 15 روز قبل از تاریخ انقضاء دامنه نسبت به شروع فرآیند انتقال و تغییر مالکیت اقدام کنید در غیر این صورت عواقب ناشی از آن متوجه خود مشتری خواهد بود.

 

1. ابتدا رابط دامنه ای که میخواهید انتقال دهید را بر روی شرکت پارسیان میزبان قرار دهید [آموزش تغییر رابط نماینده دامنه های IR].

2. سپس کد انتقال دامنه خود از طریق ورود به شناسه ایرنیک مبدا (مالک فعلی دامنه) را دریافت نمایید [آموزش ایجاد کد انتقال برای دامنه های IR].

3. بعد از انجام مراحل بالا در شناسه مقصد (شناسه فردی که قرار است دامنه به او منتقل شود) دسترسی صاحب امتیاز را بر روی خودم و نمایندگان قرار دهید [آموزش تغییر رابط های مجاز].

4. مبلغ صورتحساب ایجاد شده در پورتال کاربری پارسیان میزبان که هزینه انجام این درخواست را پرداخت نمایید [آموزش پرداخت صورتحساب].

5. سپس با ارسال تیکت به واحد پشتیبانی؛  اسم دامنه، کد انتقال و شناسه مقصد را جهت انجام فرآیند انتقال اعلام کنید [آموزش ارسال تیکت در پورتال].

6. بعد از تایید صحت اطلاعات ارسالی شما و درج درخواست انتقال دامنه، پارسیان میزبان از طریق تیکت مربوطه شما را در جریان قرار می دهد.

7. سپس صاحب امتیاز فعلی دامنه نسبت به تایید الکترونیک انتقال از طریق ورود به شناسه ایرنیک و یا لینک ارسالی از طرف ایرنیک اقدام می نماید.

8. سپس فرم تایید درخواست انتقال از طرف ایرنیک برای صاحب امتیاز فعلی  دامنه (شناسه مبدا) ارسال می گردد.

9. برای تکمیل فرآیند انتقال پس از تکمیل فرم درخواست انتقال، اسکن فرم را به انضمام اسکن کارت ملی صاحب فعلی دامنه (فردی که دامنه در شناسه نیک او قرار دارد) را برای سامانه ایرنیک ارسال نمایید [آموزش ارسال مدارک در سامانه ایرنیک].

توجه: پیش از آپلود مدارک نیاز است صاحب امتیاز فعلی دامنه در پنل دامنه خود در سامانه ایرنیک و یا کلیک بر روی لینک ارسالی از طرف ایرنیک، به صورت الکترونیک انتقال دامنه را تایید نماید[آموزش تایید انتقال دامنه در سامانه ایرنیک]. در غیر اینصورت در هنگام آپلود مدارک با خطای "درخواست فعال و مرتبط با گزینه انتخاب شده برای دامنه (دامنه‌ها) وجود ندارد" مواجه می شوید.

10. مراحل انتقال دامنه طی 7 تا 10 روز کاری انجام خواهد شد و دامنه به شناسه مقصد منتقل خواهد شد.

  • 114 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

ثبت دامنه ir در پارسیان میزبان

راهنمای تصویری ثبت دامنه ir در پارسیان میزبان گام اول: ابتدا به پورتال کاربری مراجعه فرمایید...

5-معنا و شرایط ثبت دامنه های ir ا

اشخاص حقیقی:صاحبان این نوع شناسه فقط می توانندبه عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های زیر معرفی...

6-ساخت شناسه برای دامنه های ir ا

ساخت شناسه کاربری یا NIC Handel آدرس ورود: http://portal.parsianhost.com/irnic.php نوع شناسه...

تعریف نماینده برای کارهای اداری، فنی و مالی دامنه ir

راهنمای تصویری تعریف نماینده برای کارهای اداری، فنی و مالی دامنه ir   گام یک: به سامانه...