فوروارد (Redirect) سایت - CPanel پرینت

  • 0

راهنمای تصویری فوروارد (Redirect) سایت - CPanel

گام یک: به کنترل پنل Cpanel لاگین فرمایید [مشاهده آموزش ورود به کنترل پنل Cpanel].

گام دو: پس از ورود به پنل، بر روی گزینه "Redirects" که در زیر نیز قابل مشاهده است کلیک فرمایید.

صحفه اصلی کنترل پنل Cpanel

 

گام سه: تنظیمات لازم در این بخش به شرح زیر می باشد:

Type: دو گزینه‌ي «301 Permanent» (دائمی) و «Temporary 302» (موقت) را می‌توانید استفاده کنید. در حالت دائمی که در اکثر موارد انتخاب درست است موتورهای جست‌جو به جای صفحات ری‌دایرکت شده صفحه‌های مقصد را ایندکس می‌کنند. در حالت موقت موتورهای جست‌جو از محتوای صفحه‌های مقصد استفاده می‌کنند و البته صفحه‌هاي مبدأ را در رتبه‌بندی‌ها حفظ می‌کنند. توجه کنید که اگر یک سایت را به صورت موقت به سایتی که دامنه‌اش متفاوت است ری‌دایرکت کنید موتورهای جست‌جو برای مقابله با روش‌های 302 hijacking  با آن همانند ری‌دایرکت دائمی (301) رفتار می‌کنند.

آدرس سایت مبدأ: در این قسمت در کادر نخست نام دامنه‌ي مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر قصد ری‌دایرکت کردن کل یک سایت را دارید نیازی به پر کردن کادر خالی نیست. اگر گزینه‌ي «All Public Domains» را انتخاب کنید و بیش از چند سایت داشته باشید همه ری‌دایرکت خواهند شد. ری‌دایرکت کردن تعداد زیادی سایت به یک مقصد از نظر موتورهای جست‌جو عملی نامناسب است.

redirects to: آدرس کامل سایت یا صفحه‌ي مقصد را در این کادر وارد کنید، مثلاً: http://www.yourdomain.com

ری‌دایرکت شدن www: اگر گزینه‌ي «Only redirect with www» را انتخاب کنید تنها وقتی نام سایت شما با www وارد شود ری‌دایرکت می‌شود. در گزینه‌ی «Do Not Redirect www» آدرس شما تنها وقتی بدون www وارد شود ری‌دایرکت می‌شود. در گزینه‌ي دوم یعنی «Redirect with or without www» در هر دو صورت سایت‌تان به مقصد جدید ری‌دایرکت می‌شود.

Wild Card Redirect: هر URLی در سایت مبدأ به URL هم‌نام خودش در سایت مقصد ری‌دایرکت می‌کند. این تیک را نزنید مگر این‌که دو سایت عین هم تدارک دیده باشید.

 

نهایتا گزینه "Create Account" را انتخاب فرمایید.

فورواردینگ در CPanel

 

گام جهار: درصورت انجام صحیح مورد مذکور، پیغامی مانند زیر با مزمون "is currently being redirected" به شما نمایش داده خواهد شد.

اعمال فورواردینگ در CPanel

 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت