سفارش دامنه IR در پورتال پرینت

  • 0

راهنمای تصویری سفارش دامنه ir در پورتال

گام یک: به پورتال کاربری لاگین فرمایید [مشاهده آموزش لاگین به پورتال کاربری].

گام دو: پس از ورود به ناحیه کاربری،

روش یک: در نوار ابزار، بر روی گزینه "دامنه ها" و سپس زیر گزینه ی "ثبت دامنه جدید" که در زیر نیز قابل مشاهده است کلیک فرمایید.

روش دو: در سمت راست و میانه صفحه بخش "میانبر"، گزینه "ثبت دامنه جدید" را انتخاب فرمایید.

جستجوگر دامنه

 

گام سه: پس از ورود صفحه ی "کارت خرید"، نام دامنه مورد نظر خود را در کادر مربوطه (بدون درج www) درج نمایید و دقت فرمایید که در باکس کشویی سمت راست آن پسوند ir. انتخاب شده باشد (و در صورت وجود کد امنیتی یا کد captcha، آنرا نیز در کادر مربوطه درج نموده)، سپس بر روی گزینه "بررسی قابلیت ثبت" کلیک فرمایید.

ابزار جستجوگر دامنه

 

گام چهار: اینک پس از بررسی دامنه مورد نظر، نتیجه بررسی همان گونه که در مثال زیر قابل مشاهده است، به نمایش در می آید. در صورت آزاد و قابل ثبت بودن دامنه و یا دامنه های جستجو شده، وضعیت آنها بصورت "موجود است! همکنون سفارش دهید" به نمایش در خواهند آمد و با انتخاب چک باکس کنار آن و پسس تعیین وضعیت دوره زمانی (سالهای) مورد نظر شما جهت ثبت در قسمت اطلاعات بیشتر هر دامنه می توانید با زدن گزینه "افزودن به کارت" به مرحله بعد بروید.

سفارش دامنه

 

گام پنج: اکنون می بایست شناسه کاربری ایرنیک و یا ایمیلی که با آن شناسه ایرنیک خود را قبلا ایجاد نموده اید را در باکس مربوطه فرم درج فرمایید و یا اقدام به ایجاد یک شناسه کاربری ایرنیک نمایید [آموزش ساخت شناسه کاربری ایرنیک]

همچنین همان گونه که در زیر مشاهده می نمایید؛ در این بخش امکان تنظیم NameServer های دامنه(ها)ی انتخابی شما وجود دارد. پس از تکمیل و یا ویرایش های مورد نظر خود در انتها گزینه "به روز رسانی سفارش" را کلیک فرمایید.

اخطار: حتما دامنه خود را با شناسه خود که با مشخصات درست مرتبط با خودتان می باشد ثبت فرمایید تا مالکیت و دسترسی به دامنه به نام شما ثبت شود (تمامی عواقب ناشی از عدم توجه به این نکته کاملا بر عهده خود شخص می باشد).

درج شناسه ایرنیک و تنظیم NameServerها

 گام شش: در گام "تایید سفارش" درصورت داشتن کد تخفیف مانند کد های تخفیف مناسبتی ارائه شده در دوره هایی ویژه همانند عید باستانی نوروز و ... را در کادر مربوطه درج فرمایید و سپس گزینه "معتبرسازی کد»" را کلیک فرمایید و در نهایت با کلیک بر روی "تکمیل سفارش»" به گام بعد بروید.

مبلغ هزینه دامنه(ها) و درج کد تخفیف

گام هفتم: در این مرحله، خلاصه ای از سفارش شما به نمایش در می آید که این بخش می بایست یکی از روش های پرداخت آنلاین [آموزش روش پرداخت آنلاین] و یا واریز به حساب با کارت به کارت [آموزش روش پرداخت کارت به کارت و ثبت فیش را انتخاب فرمایید و با انتخاب چک باکس "شرایط استفاده از سرویس ها را خوانده و موافقم"، و نهایتا کلیک بر روی "تکمیل سفارش" اقدام به پردخات فاکتور ایجاد شده و نهایی کردن فرآیند خریدِ سفارش خود نمایید.

توجه کنید: پیش از پرداخت هزینه ثبت، آن دامنه برای شما رزرو نشده و شخص دیگری می‌تواند در هر زمان برای ثبت آن اقدام نماید.

فرصت شما برای پرداخت یک دامنه موجود در سبد خرید 30 روز کاری می‌باشد.

تایید موافقت نامه و پرداخت سفارش

کته: پس از پرداخت، آن دامنه برای شما رزرو شده و برای متقاضیان دیگر غیر قابل رزرو می‌گردد.

سپس درخواست شما برای بررسی و تایید نهایی به واحد ثبت دامنه ارسال خواهد شد و از طریق پست الکترونیک (email) از نتیجه تائید یا رد درخواست خود مطلع خواهید شد.

- لازم به توضیح است که در صورت نیاز به ارسال مدارک جهت تایید ثبت دامنه، از طریق نشانی الکترونیک (email) با شما مکاتبه خواهد شد و شما تا تاریخ انقضای ذکر شده در سفارش خود (expire date) که معمولا ۱۰ روز کاری پس از رزرو دامنه است برای تکمیل مدارک و ارسال آن جهت تایید نهایی فرصت خواهید داشت (در تمام این مراحل به تاریخ انقضا توجه بفرمایید.

در صورتی‌که تا پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضا، فرایند ثبت به صورت کامل انجام نگیرد، دامنهٔ شما معلق شده و برای ثبت مجدد آزاد خواهد شد. در این صورت، همزمان با آزاد شدن دامنه، مبلغ پرداخت شده به عنوان اعتبار به شناسهٔ پرداخت کننده عودت داده خواهد شد تا در پرداخت‌های بعدی از آن استفاده کند.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت